Vilniaus oro uosto uždarymas. Ką reikia žinoti?

Jau mažiau nei už mėnesio nebeturėsim Vilniaus oro uosto! Kas pasikeis? Kokios alternatyvos bus pasiūlytos keleiviams? Kaip reikės nusigauti iki Kauno? Kiek tai kainuos ir kam viso šito reikia?

Kas ir kodėl? Orlaivių kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos darbai Vilniaus oro uoste bus atliekami nuo liepos 15 d. iki rugpjūčio 17 d. 23:59, viso – 35 dienas. Rekonstrukcijos metu bus atliekami esminiai darbai, kuriems ruošiamasi jau dabar. Kodėl būtent vasarą, kai pats keliavimo įkarštis? Rekonstrukcijos laikas buvo parinktas atsižvelgiant į gamtines sąlygas – šiuo laikotarpiu statistiškai mažiausias kritulių kiekis, mažai lietingų dienų, ilgai trunkantis šviesus paros metas.

Kas atsitiks su skrydžiais? Iš 16 reguliarius skrydžius vykdančių aviakompanijų – 14 jų skrydžius perkels į Kauną. Deja, tačiau tarp tų dviejų pateko ir mūsų mylima Ryanair aviakompanija. Skrydžių ji į Kauną neperkėlė, ir, negana to, nevykdys Vilniaus skrydžių ne tik planuojamas 35-ias rekonstrukcijos dienas, o pilnus du mėnesius. Tai gerokai pakėlė skrydžių kainas bene visomis pigių skrydžių kompanijomis pasiekiamomis kryptimis, o kai kurias kryptis mums visai uždarė, pvz., liepą ir rugpjūtį nebenuskrisime pigiai į Frankfurtą , Berlyną, Brėmeną ar kitus miestus, kurie dažnai yra ne skrydžio pabaigos taškas, o tik tarpinė stotelė pigiai skrendant į sunkiau pasiekiamus Europos kurortus arba anapus Atlanto.

Kodėl paieškos sistemos neranda skrydžių? Dauguma lietuviškų skrydžių paieškos sistemų nėra prisitaikę prie šių pakeitimų, kadangi tai reikalauja iki šiol nenaudotų technologinių sprendimų. Tai reiškia, kad jei jų puslapiuose mėginsite ieškoti skrydžių rekonstrukcijos dienoms iš Vilniaus, ne tik kad nerasite skrydžių, bet galite ir negauti jokio įspėjimo ar paaiškinimo, kodėl taip yra. Tokiu atveju mėginkite ieškoti atskirų bilietų pirmyn ir atgal.

Kaip nuvykti iki Kauno oro uosto?

Greitaisiais Ollex ir TOKS autobusais:

Šie autobusai rekonstrukcijos metu važinės kas pusvalandį (tačiau jais galima naudotis ir dabar). Bilietas į vieną pusę kainuoja  €10, o jei pageidaujate – gali jus paimti iš reikiamos vietos (nenutolusios nuo PC „Panorama“ daugiau kaip 10 km). Kelionės trukmė – apie 1 val. 30 min., o pagrindinė stotelė yra šalia autobusų stoties žiedo, Seinų gatvėje (pažymėta pav.). Bilietus rekomenduojama nusipirkti internetu iš anksto, taip užtikrinant sau vietą.  TOKS autobusai kursuoja 8-9 kartus per dieną. Bilietus taip pat rekomenduojama įsigyti internetu prieš kelionę, jų kaina tokia pati (€10), o Kauno oro uostą pasieksite keliomis minutėmis anksčiau. Šie autobusai išvyksta iš Vilniaus autobusų stoties.

Nuosavu arba nuomotu automobiliu:

Greičiausias būdas pasiekti Kauno oro uostą – vykti automobiliu. Ši kelionė užtruks apie valandą. Nebūtina vykti nuosavu automobiliu – galima jį išsinuomoti arba pasinaudoti CityBee paslauga. Kelionė su City Bee kainuos maždaug €12-20.

Su persėdimu Kaune:

Kiek pigesnė alternatyva yra vykti tarpmiestiniu viešuoju transportu – reguliariais autobusais arba traukiniais. Tačiau reikia įvertinti laiką, kurio prireiks persėdimui atvykus į Kauną ir nuvykimui iš stoties į oro uostą. Jei iki jo vyksite viešuoju transportu – jums tiks autobusas Nr. 29. Bilietą galėsite įsigyti autobuse, o jo kaina – €0.80. Kelionė truks apie 50 min. Autobuso tvarkaraštį galite rasti internete.