Ryanair bagažo tvarka

Ryanair bagažo tvarka – pokyčiai nuo sausio 15 d.

2017-aisiais airių pigių skrydžių kompanija Ryanair pažėrė daug naujienų. Šiandien aptarsime kol kas aktualiausią temą – rankinio bagažo tvarkos pokyčius. Nauja tvarka įsigalios jau po 15 dienų! Kas pasikeis ir ką reikėtų žinoti?

Pagal dabar galiojančią tvarką, į saloną leidžiama įsinešti du rankinio bagažo vienetus – nedidelį lagaminą (55 cm x 40 cm x 20 cm, svoris ne daugiau 10 kg) bei rankinę ar kuprinę (35 cm x 20 cm x 20 cm, svoris neribojamas). Tačiau ši laimė nusišypso ne visiems keleiviams – šių metų viduryje aviakompanija paskelbė, kad abu bagažus į saloną galės neštis 90 pirmųjų keleivių. Visi kiti keleiviai didįjį rankinį bagažą turi perduoti darbuotojams prie lėktuvo, nebent yra nusipirkę pirmenybinio įlaipinimo paslaugą. Šie bagažai nemokamai talpinami lėktuvo krovinių skyriuje. Aviakompanija ėmėsi šio žingsnio siekdama užtikrinti keleivių patogumą ir išvengti vėlavimų, nes lėktuvo salone telpa 80-90 (priklausomai nuo lėktuvo modelio) vienetų didesnių išmatavimų rankinio bagažo.Nuo sausio 15 d. visi keleiviai, išskyrus nusipirkusius pirmenybinio įlaipinimo paslaugą, turės perduoti savo bagažą į lėktuvo krovinių skyrių. Jei visgi norėsit abu bagažus turėti su savimi – galite įsigyti pirmenybinio įlaipinimo paslaugą – ji kainuoja €/£ 5, jei užsisakysite pirkdami skrydį arba  €/£ 6, jei skrydį jau būsite nusipirkę.

Kokių nepatogumų tai gali sukelti? Daugelis žmonių didžiajame rankiniame bagaže talpina kompiuterius ir kitus didesnius vertingus daiktus. Siekiant išvengti vagystės (daiktai nėra apsaugoti), kompiuterius skrydžio metu bus rekomenduojama laikyti rankinėje/kuprinėje. Esame įpratę, jog skrendant su persėdimu be ir neturint registruoto bagažo, galime gana greitai atsidurti prie sekančio skrydžio vartų. Nuo šiol persėdimo procesas kiek pailgės, kadangi teks laukti savo bagažo, tad reikės atidžiau rinktis skrydžius su trumpais persėdimais. Tačiau yra ir teigiama pusė – kaip teigia aviakompanija, tai paspartins įlaipinimo procesą, todėl sumažės vėlavimų rizika ir teks mažiau laukti.

Nors mums, keliautojams, šie pokyčiai ir nėra teigiami – vis tik reikia džiaugtis, kad turime puikią galimybę keliauti pigiai, o Ryanair aviakompanija siūlo vis daugiau ir daugiau krypčių. Kas daugiau, jei ne Ryanair, už €80 nuskraidintų į Kanarus pažiemoti?