IKEA Glamping - Vilnius

IKEA Glamping: prabangi stovyklavietė už 10 EUR nakčiai. Kokie įspūdžiai?

Jeigu jūs, kaip ir aš, vis nerandate tobulo varianto savaitgalio ištrūkimui į gamtą – kviečiu skaityti toliau. Atrodo, kad norisi būti kuo arčiau gamtos, bet tuo pačiu norėtųsi ir šilto vandens, ir tualeto, ir interneto, ir elektros, tiesa? Pasirodo, žmonių, ieškančių tokio stovyklavimo, yra tiek daug, kad tam net atskiras terminas atsirado – glamping – reiškiantis prabangų stovyklavimą (glamorous camping). Įprastai toks stovyklavimas kainuoja ne mažiau nei aukštesnės klasės viešbutis, bet lietuviškas variantas, kurį neseniai pristatė IKEA – kone pigesnis už tradicinį stovyklavimą Lietuvoje. Man pasisekė būti vienai pirmųjų, kuri pamatė reklamą ir ilgai nesvarstydama rezervavo vietą savaitgaliui.

IKEA glampingas – tai penkios stilingai įrengtos palapinės, kurių kiekvienai priskiriama tematika. Galima rinktis iš Boho, Jungle, Marine, Western ir Morocco temų. Aš rezervavau Marine temos palapinę, tačiau grįžus ir palyginus nuotraukas puslapyje su nuotraukomis telefone supratau, kad visgi miegojome ne savo palapinėje. Panašu, kad laiką leidom laukiniuose vakaruose! Tačiau grįžkime prie pačios idėjos. Žinutė, kurią siunčia IKEA – kokybiškam poilsiui nereikalingos tolimos kelionės ar didelės investicijos – pabėgimą nuo rutinos galima įsirengti net savo balkone ar terasoje už mažą kainą. Mažai kainuoja ne tik siūlomi baldai, bet ir pati nakvynė glampinge – kaina asmeniui čia siekia vos 10 EUR už naktį.

Poilsiavietė įsikūrusi WakeWay vandenlenčių parko teritorijoje, šalia Nemėžio tvenkinio. Dar vienas pliusas miestiečiams – ją iš miesto centro galima pasiekti per keliolika minučių automobiliu. Nors pats vandenlenčių parkas aktyvus iki pat vakaro – stovyklavietėje jautėmės lyg viskas vyktų kažkur toliau nuo mūsų – tik kartais tarp medžių pamatydavom vandenį skrodžiančius poilsiautojus. Palapinės išsidėstę arti viena kitos, tačiau poilsiautojai čia buvo ramūs ir supratingi – gerbė kitų poilsį. Galbūt prie to prisidėjo ir tai, kad šioje teritorijoje neleidžiama vartoti alkoholio.

 

Ką rasite IKEA Glamping stovyklavietėje?

 

Elektra. Mūsų nuostabai, palapinėse buvo elektra. Kiekvienoje palapinėje yra elektra, stalinės lempos ir iki pat lubų prikabinėta dešimtys lempučių (nuo kurių užtenka šviesos skaitymui)!

WiFi. Fakto nepatikrinom, nes visos išvykos metu kompiuteris su paskutine Černobylio serija taip ir liko kuprinėje. Bet darbuotoja patikino, kad WakeWay terasoje internetas puikiai veikia. Gal traukia ir iki palapinių 🙂

Dušai ir WC. Ne itin patogūs ir komfortiški, bet kai už nakvynę moki 10 EUR, tai džiaugies, kad apskritai yra vanduo. Spėju, kad būklė geresnė, nei daugelyje poilsiaviečių.

Rankšluosčiai, patalai ir indai. Kaip tikrame viešbutyje – kiekvienam poilsiautojui parūpinti šilti patalai, pora rankšluosčių ir stiklinės. Viskas, žinoma, iš IKEA.

Hamakai. Beveik visoms palapinėms priklauso po hamaką, kai kurioms po keletą. Jei neužteks – yra ir bendras.

Kėdės su stalais. Šalia kiekvienos palapinės yra stalas su kėdėmis. Ant stalų – įmantrūs šviestuvai, kuriuos visaip varčiau bandydama įjungti. Jūs nevarkit – naktį jie patys įsijungia.

Pledai. Apie pledų egzistavimą sužinojau tik tada, kai pamačiau kaimynę, einančią ir traukiančią juos iš juodos dėžės lauke. Gulintiems hamake iki vėlumos – tikrai praverčia!

 

Ką dar reikėtų žinoti?

 

  • Atvykę pirmiausiai keliaukite į WakeWay administraciją – darbuotojai paaiškins visas taisykles ir aprodys teritoriją.
  • Atvykę į poilsiaviatę statykite mašiną kuo arčiau IKEA Glamping ženklo – važiuokite tiesiai ir į dešinę. Mašinų aikštelė yra nesaugoma, o ir daiktų nereikės tasyt per smėlį, kaip reikėjo mums.
  • Palapinės prieinamos kiekvienam norinčiam, nes teritorija nėra griežtai saugoma. Tad geriau kompiuterius ir deimantus palikti namuose, kadangi į poilsiavietę gali užeiti visi, kam smalsu.
  • Straipsniuose skaičiau, kad poilsiavietėje bus grilius, tačiau, pasirodo, bet koks ugnies kūrimas teritorijoje  yra draudžiamas (o gal minėtojo griliaus tiesiog neradome). Kadangi išsiaiškinom iš anksto – apsirūpinom maistu dar prieš atvykstant. Jei jūs nespėsit – už pusės minutės pėsčiomis yra Brusly baras.
  • Šalia WakeWay parko yra ir nedidelis paplūdimys. Dienos metu jame gali būti daugiau žmonių, tačiau vakare, kai visoje poilsiavietėje lieka ~10 gyventojų, didelė tikimybė turėti privatų paplūdimį.
  • Poilsiavietėje negalima vartoti alkoholio!

Apibendrinant – sveikinu IKEA su puikiu marketingo sprendimu. Čia laimi visi – kompanija reklamuoja savo produkciją geriausiu įmanomu būdu – duoda išbandyti prekes, o instagraminiai vaizdai skatina žmonės skleisti IKEA žinutę toliau. Tuo tarpu auditorija gauna galimybę pailsėti puikiai įrengtoje stovyklavietėje už minimalią kainą. Jeigu ką, tai visa stovyklavietės teritorija yra tikrų tikriausia (ir labai vykusi) IKEA baldų ekspozicija – jei kažkuo susigundysit, tai baldų kainas rasite čia.

Susidomėjot?

 

IKEA Glamping rezervuokite paspaudę čia 

Alternatyva su daugiau datų – Molėtų glampingą rezervuokite spausdami čia

DĖMESIO! Jei dar nesate naudojęsi Airbnb platforma – užsiregistravę per šią nuorodą gausite 30 EUR nuolaidą (jei rezervacijos vertė didesnė nei 65 EUR)