Pigus skrydziai i Venecija

Į Veneciją ir atgal už 35 EUR!

Naujoji Italijos kryptis iš Vilniaus dar labiau atpigo – šią akimirką tiesioginiai skrydžiai Vilnius-Venecija-Vilnius kainuoja tik €35.98.
Visi bent per internetus ar TV matėm, kaip atrodo Venecijos gondolos, bet ar pastebėjom, kad visos jos išorėje nudažytos juodai? Kodėl taip yra – versijos įvairios. Pavyzdžiui, vieni teigia, kad juoda gondolų išorės spalva nuo senų laikų simbolizuoja gedulą – taip pagerbiant kritusius per marą, dar vadinamą juodąja mirtimi. Kiti sako, kad juodose gondolose labiau išryškėdavo kilmingųjų moterų balti veidai. Dar viena populiari versija tokia – Venecijos Senatas XVI ir XVII amžiuje buvo uždraudęs gondolas puošti, nes puošyba kartais viršydavo proto ribas. Turtingesni gondolininkai neribojo lėšų puošybai, dėl to turėjo daugiau klientų, kitaip sakant – buvo nelygiavertė konkurencija. Tačiau gondolininkai mieliau sumokėdavo baudas, nei nupuošdavo savo valtis, tad galiausiai buvo įsakyta visas jas perdažyti juodai. Visgi įtikinamiausia versija man skamba taip: gondolos būdavo nujuodinamos derva, kad nepraleistų vandens, o siekiant atkartoti tų dienų autentiką, spalva liko nepasikeitusi.
Bet geriausiai į šį klausimą atsakytų pats gondolierius, nes gauti gondolos licenciją Venecijoje yra sunkiau, nei vairuotojo pažymėjimą, tad šį darbą dirba tik tie, kurie jam pasišventę. Norint tapti profesionaliu gondolieriumi, pirmiausiai reikia baigti specialią mokyklą, kur įeina tokie kursai kaip užsienio kalba, Venecijos istorija bei Venecijos menas. Po mokyklos vyksta irklavimo treniruotės, po kurių seka egzaminas. Toliau seka praktika, kuri vyksta pas profesionalų gondolierių ir gali trukti 6-12 mėnesių. Po praktikos mokinio laukia praktinis egzaminas, kur jį egzaminuoja 5 ekspertai-gondolieriai. O tada – išsvajotoji licencija! 

Skrydžių žemiau nurodytomis datomis ieškok Ryanair svetainėje arba gali naudotis skrydžių pardavimų platformomis (pvz. skrendu.lt).
Vilnius-Venecija-Vilnius €35.98
11.27 (Tr) Vilnius-Venecija €16.99
12.04 (Tr) Venecija-Vilnius €18.99

Nakvynė Venecijoje

Nakvynės variantus Venecijoje nurodytomis kelionės datomis galite matyti čia:


Booking.com