Eilatas-4

Pigi kelionė į Eilatą – išbandžiau savo rekomendaciją!

Prieš keletą savaičių galskrendam.lt tinklaraštyje dalinausi pigios kelionės į Izraelį pasiūlymu, atsimenat? Siūliau tiesioginius skrydžius į Eilatą už 19.98 € ir gyvenimą ekonominės klasės viloje. Pasiūlymas buvo toks viliojantis, kad.. pasvarsčius keletą dienų ir pati įsigijau viską, ką rekomendavau jums. Čia puikiai tiks pasakymas, kad rekomenduoju tai, ką rinkčiausi pati! Žinau, jog ieškant informacijos apie kelionės kryptį įdomiausia yra ne lankytinų vietų pasiūlymai (tokių straipsnių pilnas internetas), todėl pasidalinsiu tuo, ko pati visada ieškau – praktiškais patarimais, kainomis ir vertinimu to, ką pati jums buvau pasiūliusi.

Kelionė į Eilatą ilgą laiką man neatrodė patraukli kryptis, kadangi kainos Izraelyje, o ypač kurortuose – tikrai aukštos. Bet pavykus rasti neblogą nakvynės variantą (kurį siūliau paskutiniame įraše) nusprendžiau surizikuoti. Taigi, susiveržėm diržus, nusipirkom juokingai pigius lėktuvo bilietus ir laukėm paskutinio lapkričio šeštadienio, kada kilsim į Izraelį.

Ką spėjome aplankyti Eilate per tris dienas?

Kadangi atskridome vėlų šeštadienio vakarą – vienintelė aplankyta vieta tądien buvo senas geras mcDonalds, prie kurio mus išleido autobuso vairuotojas. Pakloję vakarienei 20 EUR mcDonalde (sakiau, kainos čia aukštos) keliavome į išnuomotą vilą ir ruošėmės kitai dienai. Eilatas – tikrų tikriausias kurortas, todėl didelių planų jam neturėjome. Mūsų lūkestis buvo pailsėti ir pasimėgauti Izraelio paplūdimiais, juolab, kad planavome ten būti tik dvi pilnas dienas. Eilato paplūdimiai skirstomi į dvi zonas: šiaurinius ir pietinius paplūdimius. Šiauriniai yra išsidėstę viešbučių zonoje, šiaurinėje įlankos dalyje. Juose daugiau žmonių ir triukšmingiau, tačiau natūralu – tai yra miesto centras. Aplink juos – prabangieji Eilato viešbučiai. Pietiniai paplūdimiai išsidėstę visoje vakarinėje įlankos pakrantėje iki pat Egipto – čia plyti įspūdingi koraliniai rifai, poilsiautojai aktyviai užsiima giluminiu ir paviršiniu nardymu. Be abejonės, pietiniai paplūdimiai patrauklesni, tačiau daugumą jų pasieksite autobusu ar taksi. Kai kurie jų – mokami, tad ir ramybės čia daugiau.
Grįžtant prie mūsų kelionės – antrąją dieną nusprendėme aplankyti šiaurinius paplūdimius, tad beeidami viešbučių pakrante įsikūrėme
Rimonim paplūdimyje. Gultas žmogui čia kainuoja 12 ILS (3.10 ) visai dienai. Kaip ir kituose šiaurinės pakrantės paplūdimiuose, taip ir čia, išvystyta puiki paplūdimio infrastruktūra – dušai, tualetai, persirengimo kabinos, skėčiai, gultai. Reikėtų paminėti, kad žiemos sezonu čia temsta gana anksti, panašiai kaip Lietuvoje, todėl 4 valandą popiet jau teko krautis daiktus ir ieškoti pramogų kitur.

Trečioji diena buvo skirta tolimesniems paplūdimiams. Kadangi daug laiko neturėjome – teko rinktis tarp Delfinų rifo (Dolphin reef) ir Koralų paplūdimio (Coral beach). Apsilankymas abiejuose paplūdimiuose kainuoja – bilietas į Delfinų rifą asmeniui kainuoja apie 17 (galioja dvi dienas), o į Koralų paplūdimį – 9 suaugusiems ir 5.5 vaikams. Pasirinkome Koralų paplūdimį ir nesigailėjome – po pirmosios dienos pilname žmonių miesto paplūdimyje, čia mus apgaubė visiška ramybė. Tiesa, jei į Koralų paplūdimį atvyksite norėdami tik pasimaudyti – to daryti neverta, nes didelė dalis pakrantės aptverta nuo maudymosi ir palikti tik du nedideli įėjimai į vandenį, pilni akmenų ir visokių jūrų gyventojų. O traukos centras šiame paplūdimyje yra paviršinis nardymas – palei krantą driekiasi koralų siena, kurią apžiūrėti galima šokant į vandenį nuo dviejų tiltelių. Išsinuomoti nardymo akinius galima už 15 ILS (2.9 ) – ir tikrai verta! Išsiruošus keliauti namo (vėlgi, 4 valandą jau temo ir darėsi šalta), kitapus gatvės pamatėme vienišą dykumos palapinę su kaljanais – be jokių svarstymų nusprendėme apsilankyti. Nežinau nė ką pasakoti apie šią vietą – tiesiog sėdėjom, rūkėm, žiūrėjom į temstančią pakrantę, palmes ir Raudonąją jūrą. Ir svajojom, kaip grįžę namo prie baseino valgysim falafelius.

Ketvirtą, paskutinę dieną, nusprendėmde toli nuo centro nekeliauti, kadangi popiet jau reikėjo dėliotis lauktuvių pirkimo ir vykimo į oro uostą planą. Taigi, vėl pasukom į miesto paplūdimį. Kadangi jau turėjom patirties, žinojom, kad reikia nuvykti anksčiau, iki pietų. Taigi, užsiėmę geriausias vietas Moriya paplūdimyje, mėgavomės paskutinėmis atostogų valandomis. 


Ar vila pateisino lūkesčius?

Guest House Villa Custo buvo vienas pigiausių variantų apsistoti Eilate mūsų pasirinktomis datomis lapkričio gale. Tai kėlė nuostabą – yra žydras baseinas, WiFi, vos keletas kambarių, o ir pati vila atrodo ne tokia jau ekonominė. O kaip buvo nuvykus? Man, kaip visiškai neišrankiam viešbučiams žmogui, viskas puikiai tiko – nei pelėsis duše negadino atostogų, nei ledinis baseino vanduo. Viloje buvo 7 ar 8 gyvenamieji kambariai ir 2 vonios kambariai, tačiau man nė karto neteko laukti eilėje prie dušo ar kur kitur. Kieme yra baseinas, gultai, pavėsinės, stalai, kepsninės ir panašūs dalykai, tačiau žmonių ir ten nelabai buvo, tad galėjom mėgautis ramybe. Didelis privalumas – įsiregistravimo ir išsiregistravimo tvarka. Atvykti į vilą galima bet kuriuo metu, kadangi kambario raktai bus tiesiog padėti jums paruoštame kambaryje. Kambario numerį praneš šeimininkas prieš atvykstant. Išvykstant iš vilos taip pat nereikia derinti raktų perdavimo laiko – tiesiog palikite raktus kambario viduje iki nurodyto laiko. Vertinant kainos ir kokybės santykį bei atsižvelgiant į nakvynių kainas Eilate – ši vieta buvo tikrai puikus pasirinkimas. Mielai sugrįžčiau į ją ir vėl! Užsakyti kambarį viloje galima paspaudus šią nuorodą.

Maisto kainos Eilate 

Dabar galiu pasakyti, kad kelionės kaina, kaip ir visada, labai priklausys nuo jūsų pačių poreikių. Jei kelionės metu visai neskaičiuosite pinigų pietaudami promenadoje ar vaikščiodami per barus – atostogos kainuos tikrai nemažai. Mes, kaip patyrę bomžautojai, žinojom, kad norint pigiau pavalgyti, užteks išlįsti iš miesto centro. Teorija greit pasitvirtino – netoli savo vilos radome nuostabius gatvės falafelius. Kaina pasirodė labai gera – falafeliai pitoje kainuoja 19 ILS (~5 ), tačiau sočiam pavalgymui užtenka ir pusės porcijos už 15 ILS (~3.90 ). Racionalios kainos indikatorius – vietiniai žmonės, kurie valgė kartu su mumis. Šią vietą – Falafel Avshi – rasite pakilę Derek Yotham gatve (adresas: Nevi’ot St 4). Kadangi visas tris dienas praleidome paplūdimiuose, nesinorėjo vidury dienos rinktis daiktus, persirenginėti ir eit ieškoti maisto, tad į paplūdimius maistą nešėmės savo. Maisto parduotuvių Eilate daug, tiek centre, tiek ir nuošalesnėse vietose, ir visos išdidžiai vadinasi Supermarket. Nors maisto kainos parduotuvėse Eilate didesnės nei Lietuvoje, tačiau trijų dienų kelionėje tai vistiek bus geras pasirinkimas. Keturių dienų kelionė su skrydžiais, nakvynėmis, maistu, lauktuvėmis ir viskuo viskuo atsiėjo apie 230 € asmeniui. Viešasis transportas Eilate

Eilate, kaip ir visame Izraelyje, veikia puikiai išvystytas viešasis transportas (autobusuose yra wi-fi ir galima krautis telefonus!). Susisiekimo priemonė Eilate – autobusai. Vienkartinis bilietėlis kainuoja 4.20 ILS (1.10 ), jį galite įsigyti iš vairuotojo. Norint iš oro uosto nuvykti į Eilato centrą, reikia rinktis 30 arba 50 numeriais pažymėtus autobusus, kurie važiuoja kas pusvalandį. 30-tas autobusas veža į miesto centrą, o tuomet leidžiasi per visą apatinę Eilato pakrantę iki pat Egipto pasienio. 50-tas autobusas pravažiavęs centrą keliauja per viešbučių zoną, tačiau jei jūsų kelionė taip pat bus biudžetinė – viešbučių zonos neaplankysite. Jei keliaudami rinksitės mano siūlomą vilą – su 30-tu autobusu reikia važiuoti iki Ha’Arava Road/Argaman stotelės, o likusį atstumą pėsčiomis įveiksite per 15 minučių. Jei nuspręsite aplankyti pietinius Eilato paplūdimius (Coral beach, Migdalor beach, Dolphin Reef Beach, Princess Beach ir kt.), galite vėl rinktis 30 autobusą. Jis iš centro nugabens į bet kurį paplūdimį Eilato pietuose, kadangi keliauja per visą pakrantę iki pat Egipto pasienio. 

Kelionės reziume: Eilatas man tapo geriausia kryptimi greitam žiemos pabėgimui į šiltus kraštus. Skrydžiai šiuo sezonu pigūs, ekonominių nakvynės variantų taip pat panaršius galima rasti. Vienintelis nepatikęs dalykas – kad temsta anksti.