Camping Juras Krasti

Kur apsistoti Latvijoje? Kalėjimo kamera, namelis medyje ir kitos neįprastos nakvynės vietos

Panašu, kad kelis artimiausius mėnesius toli nekeliausime. Dėl susiklosčiusios situacijos pasaulyje daugelis žmonių buvo priversti atšaukti keliones ir nukišo lagaminus į spintas – susitaikė, kad teks pasėdėti namuose. Tačiau liūdėti dėl nukeltų atostogų neverta! Nors kelionės į egzotiškas kryptis artimiausiu metu sunkiai įsivaizduojamos, karantinas privertė paieškoti egzotikos aplink save. Sakoma, kad dažnai nepastebime dalykų, kurie yra po nosimi.

Noriu jums parodyti, kad egzotiką galima patirti visai šalia namų – kaimyninėje Latvijoje. Todėl atrinkau keletą įdomiausių nakvynės vietų, kurias spėsite aplankyti dar šią vasarą. Nurodytos kainos galioja dviems asmenims už dvi naktis vasaros savaitgalio metu (priklausomai nuo datos kaina gali kiek skirtis). Dauguma nakvynės vietų siūlo nemokamą rezervacijos atšaukimą iki tam tikros datos, taigi, galite drąsiai rizikuoti ir rezervuoti nakvynes, o galutinį sprendimą dėl kelionės priimti vėliau. Tereikia patikrinti, iki kada galite nemokamai atšaukti savo rezervaciją. Taigi, traukim lagaminus atgal iš spintos ir ruoškimės nuotykiams pas kaimynus latvius!

Austrumu Forts – naktis burbule po žvaigždėmis

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Latvia Lithuania Estonia| Рига (@irinamazurika) on

Jei išsiilgote romantikos ir gamtos – keliaukite nakvoti tiesiai po žvaigždėmis, nuo kurių jus skirs tik permatomos burbulo sienos. Austrumu Forts – tai nedidelis palapinių miestelis, įkurtas saloje. Nepaisant to, kad iš Liepojos automobiliu jį pasieksite vos per 5 min., jausmas čia toks, lyg būtum kažkur pasaulio pakraštyje. Aplink – ramybė ir gamta, o naktį virš galvos – tūkstančiai žvaigždžių. Ši nakvynės vieta įkurta rekreacinėje zonoje su visa reikalinga infrastruktūra, tad galėsite mėgautis ne tik gamtos ramybe, bet ir vandens pramogomis: išsinuomoti vandenlentes, baidares, hidrokostiumus ir pan. Tokią nakvynę privaloma išbandyti bent kartą gyvenime!

Savaitgalio kaina: 100 EUR Užsakyti galima čia

Karosta prison – ekstremali nakvynė tikrame kalėjime

Karosta kalėjimas-viešbutis Latvijoje

Sveiki atvykę į kalėjimą! Jei kada esate pagalvoję apie nakvynę kalėjimo kameroje – Latvija yra pasiruošusi išpildyti šią keistą fantaziją. Karosta kalėjimas laikomas vienu neįprasčiausių viešbučių pasaulyje. Neplanuokite čia praleisti savaitės ar apskritai “pailsėti”. Žmonės iš visos Europos į Karosta kalėjimą plūsta ne dėl 5 žvaigždučių verto aptarnavimo, atvirkščiai – čia su jumis elgsis taip, lyg būtumėte ne svečiai, o prasikaltę kalėjimo gyventojai. Šio nestandartinio viešbučio svečiai po nakties čia pasakoja skirtingus įspūdžius – vieni nori kuo greičiau atsisveikinti su kameros gultu ir grįžti į “laisvę”, o kiti pasiryžę eiti dar toliau ir įsitraukti į kalėjimo praeitį atkuriančius žaidimus, kuriuos galima užsisakyti už papildomą mokestį. Na, o jei nuotykių dar maža, tai paminėsiu, jog Karosta kalėjimas laikomas viena labiausiai vaiduoklių apsėstų vietų pasaulyje.

Savaitgalio kaina: 60 EUR Užsakyti galima čia

Houseboat on the water – namelis vandenyje

Houseboat on the water Liepojoje

Vienas prabangesnių variantų – namelis ant vandens. Ir tai ne šiaip plaustas be patogumų – tai ištisa 115 kv. m. pramogų zona ant vandens! Namelyje yra visa reikalinga virtuvės įranga, dušas, WC, netgi kubilas su pirtimi, o ant stogo – terasa su griliumi. Skamba gerai? Atkreipkite dėmesį, kad nakvynės kaina bus tokia pati, nesvarbu ar apsistosite dviese ar keturiese. Todėl norėdami sutaupyti galite organizuoti kelionę su draugais. Vietos turėtų užtekti visiems.

Savaitgalio kaina: 400 EUR Užsakyti galima čia

Feeling cone – kokonai ant medžių

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Travel Latvia & Baltics / РИГА (@jusjka) on

Jei užeitų noras saldžiai pamiegoti kokone medyje – keliaukite į Jūrmaloje esančią Feeling Cone poilsiavietę. Šis palapinių miestelis išskirtinis tuo, kad palapinės čia įrengtos ne ant žemės, o ant medžių, ir pasiekti jas galima tik kopėčiomis. Viena palapinės-kokono pusė yra permatoma, tad kabėdami kelių metrų aukštyje galėsite mėgautis šiuo siurrealistiniu vaizdu iki kol nusileis saulė. Kokono vidus padengtas čiužiniu, kuriame gali sutilpti visa šeima. Poilsiavietės teritorijoje yra visa reikalinga infrastruktūra, taip pat ir upės paplūdimys. Baltijos jūrą automobiliu galima pasiekti per kelias minutes.

Savaitgalio kaina: 85 EUR Užsakyti galima čia

Camping Jūras Krasti – komfortiška nakvynė palapinėje prie jūros

Camping Juras Krasti

Apie glampingus jau esu rašiusi anksčiau. Tai yra prabangūs kempingai, suteikiantys galimybę komfortiškai pailsėti labai arti gamtos. Netoli Lietuvos sienos esantis Camping Jūras Krasti glampingas įsikūręs ant Baltijos jūros kranto, todėl užmigsite klausydamiesi bangų mūšos. Jokiu būdu neišsigąskite, kad teks miegoti palapinėje – čia jos kitokios nei esame pratę matyti. Miegosite ne miegmaišiuose, o patogiose dvivietėse lovose. Maistą galėsite gaminti ne tik griliuje, bet ir įrengtoje lauko virtuvėlėje. Stovyklavietėje veikia WiFi, yra grilius, patogiai įrengti bendro naudojimo dušai ir WC, pirtis su kubilu, yra netgi skalbimo mašina. Glampingo svečiai taip pat gauna rankšluosčius ir patalynę, todėl nereikia niekuo rūpintis.

Savaitgalio kaina: 160 EUR Užsakyti galima čia

Treehouse Čiekurs – namelis medyje prie ežero

Treehouse Ciekurs

Latvijos miškų apsuptyje, ant Ninieris ežero kranto svečių laukia ypatingas namelis medyje. Bet “nameliu” jį pavadinti sunku, nes tai labiau primena vilą medyje. Ši vieta puikiai tiks norintiems išpildyti vaikystės svajonę pagyventi namelyje medyje, bet norintiems tą daryti komfortiškai ir su visais patogumais. Namelyje rasite virtuvės reikmenis, privatų vonios kambarį ir viską, ko reikia kokybiškam poilsiui. Galėsite naudotis kepsnine, terasa, WiFi, o už papildomą mokestį – sauna ir sūkurine vonia. Norintiems užsisakyti nakvynę siūlau kuo greičiau tai padaryti, kadangi šie nameliai yra itin populiarūs tarp poilsiautojų.

Kaina darbo dienomis: 250 EUR (savaitgaliai beveik visi užimti) Užsakyti galima čia

Saulesmājas poilsiavietė – bačkos Baltijos jūros kopose

Įsivaizduokite: prabundate ryte, ir pirmas vaizdas už lango – banguojanti jūra bei smėlėtas paplūdimys. Būtent tai siūlo Saulesmājas poilsiavietė, įsikūrusi tiesiog pajūrio kopose. Pakrantės smėlyje pastatytos bačkos su didžiuliu langu į jūrą – viena romantiškiausių vietų poilsiui Latvijos pajūryje. Pačiuose nameliuose patogumų nėra, tačiau juos rasite poilsiavietės teritorijoje.

Savaitgalio kaina: 110 EUR Užsakyti galima čia