Paplūdimiai Izraelyje

Gidas po Eilato paplūdimius

Eilatas – lietuvių jau pamėgtas Izraelio kurortas prie Raudonosios jūros. Pastaruoju metu tai yra viena patogiausių krypčių savaitgaliui ar ilgesniam pabėgimui iš Lietuvos šaltuoju sezonu. Tokią tendenciją padiktavo pigių skrydžių bendrovės – Ryanair avialinijų vykdomi tiesioginiai skrydžiai Kaunas-Eilatas ir Wizzair tiesioginiai skrydžiai Vilnius-Eilatas. Jei Jeruzalė skirta istorijos mylėtojams, o Tel Avivas vakarėlių liūtams, tai Eilatas geriausiai tiks tiems, kurie nori pailsėti tradiciniame saulėtame kurorte, atsiribojant nuo istorinių ir religinių objektų. 

Planuojant atostogas Eilate kiekvienas susiduria su klausimu – kuriuos paplūdimius aplankyti? Čia jie driekiasi palei Raudonąją jūrą nuo Jordanijos sienos šalies rytuose iki pat Egipto sienos pietuose. Didžioji dalis jų susitelkę šiaurinėje pusėje, priešais prabangius Eilato viešbučius. Taip pat nemažą dalį sudaro ir pietiniai paplūdimiai, išsidėstę palei koralinį rifą Raudonojoje jūroje. Paplūdimių Eilate, atrodo, tiek daug, kad galėtum poilsiaut savaitėmis ir visų vistiek neaplankytum. Tačiau galiu palengvinti jūsų sprendimą – tegul šis įrašas būna jūsų gidu po Eilato paplūdimius!

Dolphin reef (Delfinų rifas) – šis privatus paplūdimys yra viena populiariausių vietų Eilate ir suteikia unikalią galimybę ne tik iš arčiau pažvelgti į delfinų gyvenimą natūralioje aplinkoje, bet net juos paliesti ar paplaukioti šalia. Delfinų rife gyvūnai gyvena laisvai – svečiuojasi čia kada nori, kadangi teritorija turi atvirą išėjimą į jūrą.
Kaina: suaugusiems 64 NIS (~17 €), vaikams 44 NIS (~12 €). Paviršinis nardymas su delfinais kainuoja 290 NIS (~77 €), giluminis nardymas 339 NIS (90 €). Užsisakant nardymą ar relaksacijos baseinus iš anksto, patekimo į paplūdimį mokestis nebus taikomas.
Darbo laikas: Sekmadienį-ketvirtadienį 9:00-17:00,
penktadienį-šeštadienį ir švenčių dienomis 9:00-16:30.

Eilatas-4

Coral Beach (Koralų paplūdimys) – kvapą gniaužianti vieta, laikoma vienu geriausių koralų rifų pasaulyje. Paplūdimys privatus ir gan didelis, tačiau jame yra vos pora įėjimų į vandenį nuo kranto (ir čia būtinai turėkite vandens batus!). Jei norėsite plaukioti tarp koralų – į vandenį pateksite per pontonus, t.y. ant vandens esančius plaustus. Buvau, nardžiau, maudžiausi ir labai rekomenduoju jums. Beje, jei norėsite panardyti, bet neturėsite tam įrangos – vos už kelis eurus galėsite vietoje išsinuomoti nardymo kaukes ar akinius. Paplūdimyje yra visa reikalinga infrastruktūra: dušai, tualetai, persirengimo vietos bei kavinė. O jei norite neišlaidauti, rekomenduoju nusipirkti užkandžių kitapus gatvės esančioje parduotuvėje.
Kaina: suaugusiems 35 NIS (9 €), vaikams 21 NIS (5.5 €). 
Darbo laikas: Šeštadienį-ketvirtadienį 9:00-17:00,
penktadienį ir švenčių dienomis 9:00-16:00.

Princess Beach – prieš pat sieną su Egiptu esantis vienas gražiausių Eilato paplūdimių. Įėjimas nemokamas, o internete radau atsiliepimų, kad paplūdimys jau apleistas – nėra nei gelbėtojo, nei dušo ar tualetų. Todė,l nors paplūdimys ir viešas, įprastai nebūna perpildytas. Šis laukinis paplūdimys yra Koralų paplūdimio gamtos rezervato dalis, kuriame kaip ir kituose pietiniuose paplūdimiuose galėsite mėgautis turtingu povandeniniu pasauliu.

Dekel Beach – lankytojams siūlo ramią atmosferą, draugišką personalą bei nemokamą įėjimą. Tai yra vienas iš geriausių Eilato paplūdimių, skirtų šeimoms ir poroms, kuriame yra vieta vaikams, beduinų palapinė ir plūduriuojantis deginimosi plaustas. Lankytojai gali nemokamai naudotis kėdėmis ir saulės skėčiais. Dekel paplūdimyje yra dušai ir tualetai bei didelis parkingas.

Mosh’s Beach – išskirtinis savo atmosfera paplūdimys, esantis pietinėje pakrantės juostoje. Čia esantys restoranas ir baras yra ekologiški, tad nėra žuvies ir mėsos patiekalų, o gėrimai pateikiami be šiaudelių. Dėl vaizdų, maisto kokybės ir ypatingos hipiškos atmosferos šis paplūdimys laikomas vienu geriausių Eilate. Jei skubate ir norite tiesiog užsukti greitai atsigerti – geriau ieškokite kitos vietos.

Migdalor Beach – ramus pietinis paplūdimys, tinkantis norintiems pabėgti nuo triukšmingesnių šiaurinių paplūdimių ir nemokėti už įėjimą. Magdalor paplūdimys yra šalia koralinių rifų – tai puiki vieta norintiems išbandyti paviršinį nardymą. Paplūdimyje veikia baras, kuriame galima nusipirkti maisto bei gėrimų. Taip pat, kaip ir kitose vietose, čia galima išsinuomoti gultus bei nardymo įrangą.

Dan Hotel Beach – švarus nedidukas paplūdimys priešais Dan viešbutė. Kaip ir kituose šiaurinės juostos viešbučiuose, čia galėsite išsinuomoti gultus, skėčius nuo saulės bei šalia priparkuoti automobilį.

Bar Beach – kaip jau galima nuspėti iš pavadinimo, šis paplūdimys įsikūręs baro pašonėje. Kadangi ties šiuo paplūdimiu driekiasi koralinis rifas – daugelis žmonių čia atvyksta nardyti. Taip pat ant vandens yra įrengtas medinis denis, ant kurio veikia restoranas atviram lauke.


Planuoji kelionę? Pasižiūrėk, kokias nakvynės vietas siūlo Eilatas!

Booking.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *